belka

Sesja Noworodkowa

1

Zawsze powtarzam, że czasu nie można cofnąć, ale z przyjemnością go dla Was zatrzymam. Zdjęcia wykonuję pomiędzy 5 a 14 dobą życia maluszka, więc jest to bardzo krótki okres.

 Dlaczego tak wcześnie?

Maleństwo w tym czasie pamięta jeszcze pozycje, w których ułożone było przez wiele miesięcy w brzuszku. Dzięki temu możemy stworzyć różne urocze fotografie, które będą w 100% bezpieczne. Ponadto większość dzieci w tym okresie przesypia znaczną część dnia, faza aktywności jest bardzo krótka, a reakcje na bodźce zewnętrzne dość słabe, więc praca przebiega dużo łatwiej. Z tego powodu sesję noworodkową najlepiej zarezerwować jeszcze przed narodzinami maleństwa, a tuż po narodzinach wybrać tylko odpowiedni dzień. 

Zdjęcia wykonuję w domowym studio, które jest całkowicie przystosowane do sesji. Zapewniam wiele dodatków takich jak: ubranka, opaski, czapeczki, owijki, kosze i wiele innych, które sprawią, że sesja stanie się wyjątkowa. Dbam o to aby temperatura w studiu była na tyle wysoka, żeby maleństwo czuło się komfortowo podczas przebierania i zmian stylizacji. Najważniejszą sprawą jednak jest dobry nastrój rodziców, spokój oraz zaufanie. 

Dzięki temu współpraca będzie przebiegać w miłej, spokojnej atmosferze, a dzieciątko nie będzie odczuwało stresu. 

Jak się przygotować?

Warto pamiętać o: 

-kilku pieluszkach na zmianę, jeśli mama nie karmi piersią to mleczko w butelce (lub do przygotowania na miejscu), pieluszka "tetrowa" gdyby maleństwo ulało, smoczek (choć posiadam również dla każdego maleństwa)

Oprócz sesji dla maluszka zawsze staram się wykonać choć kilka pamiątkowych ujęć wraz z rodzicami. Warto mieć to na uwadze oraz przygotować wtedy ubrania, które będą miały jednolite kolory. Najlepiej wyglądają biele, czernie, beże. Dzięki temu strój nie będzie odciągał uwagi od najważniejszych chwil i interakcji z maleństwem :)

 

3


Sesja Ciążowa2

Ciąża to piękny czas. Kobieta promienieje, a każdy dotyk brzuszka jest magiczny. Bardzo urocza pamiątka. Najlepiej wykonać zdjęcia gdy brzuszek jest już mocno zaokrąglony- przyjmuje się, że od około 7 miesiąca. 

Taką sesję możemy zrealizować w plenerze bądź w Twoim domu. Zadbam o każdy szczegół abyś czuła się wyjątkowo. Wybiorę miejsce, pokieruję jak się ustawiać do zdjęć. Wszystko powoli i spokojnie. Oferuję również suknie. 

Na sesję można zabrać ze sobą partnera, starsze dzieci bądź też kochanego czworonoga. Zrobimy ujęcia wspólne oraz kilka samej mamie. 

Jak się przygotować?

Należy pamiętać, że jest to Wasza pamiątka. Warto zadbać o włosy, makijaż, paznokcie oraz strój dla bliskich i dla siebie jeśli nie będziesz chciała skorzystać z mojej garderoby. 

Jeżeli chodzi o ubiór to najlepiej gdy każdy z uczestników sesji będzie do siebie pasował. 

Nie wymagam specjalnych zakupów przed sesją, ale fajnie gdyby strój stanowił dopełnienie, a nie był jej głównym punktem. Tak niestety dzieje się gdy ubrania są wzorzyste, z napisami, ostre kolory i każdy w innym. Takie elementy skupiają swoją uwagę i odciągają od postaci i emocji. 

Zawsze służę pomocą przed sesją, chętnie podpowiem, pomogę. Zależy mi na tym aby stworzyć niesamowite ujęcia do których z przyjemnością będziecie wracać latami :)